Bal toptancılarından değil, sözleşmeli olduğumuz
arıcıların direkt kendilerinden hasat topluyoruz.

Bal toptancılarından değil, kendi kovanlarımızdan hasat topluyoruz. Petekli Ballarımızı: Erzincan,
Erzurum, Muş, Bitlis ve Bingöl’ün tüm ilçelerindeki doğal floranın içinden, Bal arılarının çiçeklerden,
ağaçlardan ve bitkilerden topladığı polenlerden sofranıza ulaştırıyoruz.

Canpetek ballarında, doğa ile bal arasında sadece Bal Arısı var.

- Doğal ballarımız ile sizin aranıza ise başka hiç kimse girmiyor.

Biz ballarımızı bal toptancılarından değil, kendi anlaşmalı arıcılarımızın bizim için özenle baktıktıkları kovanlarımızdan hasat ediyoruz. Neden özel olarak sözleşmeli arıcılardan alıyoruz? Çünkü iki farklı mucize salgı yani bal alıyoruz arıcılarımızdan. Petekli bal ve Süzme bal. Bizim kovanlarımız farklı. Çünkü Arının tüm mucizelerinden faydalanmanızı istiyoruz.

Polen, Arı Ekmeği gibi Arı ürünlerini toplamak için kovanlara tuzak denilen aparatlar koyulmakta. Bizim ballarımızın kovanlarına bu tuzaklar konulmamaktadır. Dolayısı ile Arılar tüm topladıkları bu mucizevi ürünleri peteklerine taşımakta ve sır’lamaktadırlar.

Canpetek ballarının peteklerinde tüm arı ürünlerini sır’ın altında bulabilirsiniz.

- Süzme balı da aynı şekilde bu petekli ballardan sağıyoruz.

Petek ile tüketmek istemeyen tüketicilerimiz için süzerek sunuyoruz. Sonuç olarak Canpetek balları özel hassasiyet ve tuzaksız kovanlarda doğal olarak sofralarınıza ulaşıyor.

Tüm bu emek yoğun çalışmaları ülkemizin arıcılık için en uygun koşullara sahip bölgelerinden (bitki ve çiçek çeşitliliği, nem, ısı, rüzgar, yağış vb faktörler açısından) sağlıyoruz.

Ballarımızı: doğal floranın içinden sofranıza ulaştırıyoruz.


Ballarımızı: Erzincan, Erzurum, Muş, Bitlis ve Bingöl’ün tüm ilçelerindeki doğal floranın içinden, Bal arılarının çiçeklerden, ağaçlardan ve bitkilerden topladığı polenlerden sofranıza ulaştırıyoruz.

Bu bölgelerde yaylalarda hala büyük oranda organik tarım alanlarının olması, floranın çeşitliliği, iklim uyumluluğu arıcılık için çok önemli özelikleri bir araya getirmektedir. Bu özellikleri nedeniyle dünyanın pek çok bölgesinde farklı tadları nedeniyle tercih edildiğini görmek, yoğun emeklerimizin yorgunluğunu alan en önemli motivasyonumuz olduğunu mutlulukla söylemek isteriz.

Hakikisinde bir ''sır'' var!
Bir baldan ne beklersiniz?
İyi de ''iyi bal'' hangisi?
Bal mumu petekler doğal mıdır?
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı